Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze'de 11 kişiye idam

Giriş Tarihi: 22.8.2014 13:34

Gazze'deki Filistinli gruplara bağlı emniyet birimlerinin "İsrail'e casusluk yaptığı" gerekçesiyle 11 kişiyi idam ettiği bildirildi.

Gazze'deki Filistinli gruplara bağlı emniyet birimlerinin, "İsrail adına casusluk yaptığı" gerekçesiyle 11 kişiyi idam ettiği bildirildi.

Hamas hareketine yakınlığıyla bilinen El-Mecdu'l-Emni internet sitesinin emniyet kaynaklarına dayandırılan haberinde, Filistin direniş gruplarına bağlı emniyet birimlerinin, yürütülen yargı süreci sonucunda, "İsrail'e casusluk yaptığı ispatlanan" 11 kişiyi sabaha karşı idam ettiği belirtildi.

"Direnişin güvenlik birimlerinin", şüpheli ve casuslara karşı önlemlerin arttırılması yönünde emir aldığına işaret edilen haberde, "direnişin, düşmana bilgi aktaranlara merhamet göstermeyeceği, idamın söz konusu kişilerin esas cezası olacağı" ifade edildi.

Haberde, "sosyal dokuyu korumak amacıyla infaz alanına gazeteci alınmadığı gibi idam edilen kişilerin fotoğraf ve isimlerinin de açıklanmadığı" kaydedildi.

Aynı sitede dün yer alan açıklamada, "Casusluk suçlamasıyla daha önce alıkonulan 3 kişinin idam edildiği ve bu kapsamda 7 kişinin daha yakalandığı" belirtilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'de 11 kişiye idam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN