PKK 3 kişiyi kaçırdı

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensupları tarafından Bingöl'de 2 şoför, Şırnak'ta da bir işçinin kaçırıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 23.8.2014 15:51 Güncelleme Tarihi: 23.8.2014 17:43
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylarına ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, terör örgütü mensubu 3 terörist ile örgütü destekleyen 5-10 kişilik grup tarafından, Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Şehitköy'deki dinlenme tesisi önünde, Bingöl-Diyarbakır karayolu kesildi. Durdurulan araçlardaki yolcu ve sürücülerin kimlikleri kontrol edildi, propaganda yapıldı.

Genç ilçesinde, silahlı 2 terörist tarafından, Direkli Jandarma Karakol Komutanlığı çevre emniyet duvarı inşaatına kum taşıyan 2 sivil kamyon dönüşü esnasında durdurularak yakıldı ve sürücüleri kaçırıldı.

Teröristler, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Fındık köyündeki hidroelektrik santrali baraj inşaatında da şantiye şefi olarak çalışan bir kişiyi kaçırdı.


ERZAK GASBEDİLDİ

Beş terörist, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Yukarı Çalıbükü mevkisinde, Tapantepe Üs Bölgesine erzak taşıyan sivil bir firmaya ait kamyoneti durdurdu. Teröristler sürücüyü 2-3 saat alıkoyduktan sonra serbest bıraktı, şahsa ait kamyonetteki erzağı gasbetti.

Terör örgütünü destekleyen silahlı 6-7 kişilik grup, Lice'nin Dernek Mahallesi'nde Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapattı. Yolun kesilmesinin ardından içinde 3 kişinin bulunduğu bir otomobil, araç grup tarafından durdurulmak istenmesine rağmen olay yerinden kaçtı. Bu esnada grup üyelerinin ateş açması sonucu otomobilde hasar meydana geldi.

Öte yandan, Hakkari'de de bir terörist teslim oldu.

Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK 3 kişiyi kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN