"Katillere güvenmek mümkün değil"

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, "Filistinli gruplar ile İsrail arasında varılan ve dün akşam yürürlüğe giren kalıcı ateşkes anlaşmasına karşı olduğunu" açıkladı, "Katillere güvenmek mümkün değil" dedi.

Giriş Tarihi: 27.8.2014 22:39
Liberman, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı açıklamada, "Hamas, Gazze'nin kontrolünü elinde bulundurduğu sürece İsrail vatandaşlarının güven içinde olması mümkün olmadığı gibi Hamas ne siyasi ne de güvenlik herhangi bir anlaşmanın ortağı değil. Katillere güvenmek mümkün değil" ifadelesini kullandı.

Ateşkesin, "Hamas'ın büyümesine ve uygun gördüğü bir zamanda İsrail'e karşı yeni saldırılar için hazırlanmasına imkan vereceğini" belirten Liberman, "Hamas yönetimi devrilmezse füze ve tünel tehdidinin devam edeceğini" savundu.

"Hamas'ın ateşkesten istifade etmesine engel olmalıyız" yorumunu yapan Dışişleri Bakanı, "herhangi bir geri adım atılmaksızın Hamas'a karşı savaşılması" çağrısında bulunduç

Bu arada İsrail devlet radyosu, 4 bakanın varılan ateşkes anlaşmasına karşı olduğunu ileri sürdü. Haberde, söz konusu bakanların Dışişleri Bakanı Liberman ile Ekonomi Bakanı Naftali Bennet, Enformasyon Bakanı Gilad Ardenne ve İç Güvenlik Bakanı Yitzhak Aharonovitch olduğu belirtildi.

Mısır'ın arabuluculuğunda Kahire'de yürütülen ateşkes görüşmelerinde İsrail ile Filistinli gruplar arasında varılan kalıcı ateşkes anlaşması 26 Ağustos'ta yürürlüğe girmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Katillere güvenmek mümkün değil"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN