Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suud terör üyelerine ceza yağdırdı

Suudi Arabistan'da terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan 23 sanığa, 3 ile 22 yıl arasında değişen hapis cezası verildi.

Giriş Tarihi: 28.8.2014 09:54
Suudi Arabistan'da, "yabancı vatandaşları hedef almak için terör örgütü kurmak" suçlamasıyla yargılanan 23 kişiye, 3 ile 22 yıl arasında değişen hapis cezaları verildiği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, başkent Riyad'daki Ceza Mahkemesi, "terör örgütü" kurdukları iddiasıyla tutuklu yargılanan 67 sanıktan 23'ü hakkında 3 ile 22 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi.

Sanıklar, "yabancı vatandaşları hedef almak için terör örgütü kurdukları" iddiasının yanı sıra "Kur'an-ı Kerim ve sünnet karşıtı tekfirci metot izlemek, Kral aleyhinde itaatsizliği içeren fetvalar yayımlamak" gibi suçlamalarla da yargılanıyordu.

Söz konusu Suudi Arabistan vatandaşı 23 sanığın, 30 gün içinde karara itiraz etme hakları bulunduğu ifade edildi.

Riyad Ceza Mahkemesi, aynı davadan yargılanan 16'sı Suudi Arabistanlı 17 kişi hakkında, 25 Ağustos'ta 9 ile 33 yıl arasında değişen hapis cezalarına hükmetmişti.

Ülkedeki bazı hukuk örgütleri ise Suudi Arabistan hükümetini radikallere yönelik operasyonları suistimal ederek, reform yanlıları ve siyasi muhalifleri tutuklamakla suçluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suud terör üyelerine ceza yağdırdı
* Birden fazla ki��iye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN