Abdullah bin Abdülaziz: İki aya sizi de vururlar

Giriş Tarihi: 31.8.2014 00:54 Güncelleme Tarihi: 31.8.2014 01:09

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud, Ortadoğu’da artan terör olaylarının ardından Avrupa ve ABD’yi uyardı.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud, ülkesinin Cidde kentinde yabancı büyükelçilere verdiği resepsiyonda bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.

Resepsiyonda konuşan Kral Abdullah, önlem alınmadığı takdirde terörizmin yakın zamanda Avrupa ve ABD'yi tehdit edebileceğini öne sürdü.

Terörizmin insanları katlettiğini belirten Suudi Arabistan Kralı Abdullah, "Ülkelerin terörle mücadelede sessiz kalmaları kabul edilecek bir durum değildir" ifadelerini kullandı.


Bölgedeki terör örgütlerinin yaptıklarının İslam'da yerinin olmadığının altını çizen Kral Abdullah, "Eğer ihmal edilirse terör eminim ki bir ay sonra Avrupa'ya, ondan bir ay sonra da ABD'ye sıçrayacaktır" iddiasında bulundu.

Terörle hızlı bir mücadele içerisine girilmesi gerektiğini belirten Kral Abdullah, ülkesinde bulunan yabancı büyükelçilere "Bu mesajı liderlerinize harfiyen iletmenizi rica ediyorum" çağrısında bulundu.

Kral Abdullah, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler'in (BM) terörle mücadele merkezine, 100 milyon dolar (220 milyon TL) bağışta bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah bin Abdülaziz: İki aya sizi de vururlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN