Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salahaddin'de 3 bölge IŞİD'den arındırıldı

Irak'ta, Salahaddin'in Tuzhurmatu ilçesiyle Amirli ve Süleymanbeg nahiyelerinin bulunduğu bölgenin IŞİD militanlarından tamamen temizlendiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 2.9.2014 14:56
Bölgedeki yerel yetkililerden alınan bilgilere göre, Irak ordusu, Peşmerge güçleri ve Şii milislerin desteğiyle, Süleymanbeg nahiyesini ele geçirdikten sonra çevredeki IŞİD hedeflerine yöneldi.

Ağır silahlarla düzenlenen operasyonlarda çok sayıda örgüt militanı etkisiz hale getirildi. Geniş çaplı operasyon sonucu, bölgedeki 33 köy tamamen kontrol altına alındı. Amirli-Kerkük arasındaki karayolu da tekrar ulaşıma açıldı.

Güvenlik güçlerinin, Kerkük ve çevresindeki IŞİD militanlarını temizlemek için yeni bir operasyona hazırlandıkları belirtildi.

"AMİRLİ'DEKİ DURUM"


Bu arada IŞİD kuşatmasından kurtulan Amirli'de durumun sakin olduğu görüldü. Sokaklara çıkarak kuşatmadan kurtulmanın sevincini yaşayan nahiyedeki bazı Türkmenlerin, "kendilerini kurtaran" askerlere sarılarak, teşekkür ettiği gözlendi.

Türkmen nüfusun ağırlıkta olduğu Amirli nahiyesi ve Tuzhurmatu ilçesi, günlerce IŞİD saldırılarına maruz kalmıştı. IŞİD militanlarının, iki yerleşim birimine yaklaşması üzerine ABD savaş uçaklarının desteğinde Irak ordu birlikleri, örgüt militanlarını bölgeden püskürtmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salahaddin'de 3 bölge IŞİD'den arındırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN