Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuza düşen ayı nasıl kurtarılmaz!

Giriş Tarihi: 3.9.2014 01:41 Güncelleme Tarihi: 3.9.2014 01:44

İran'da su dolu havuza düşen bir ayıyı kurtarma çabalarının görüldüğü görüntüler akıllara "Havuza düşen ayı nasıl kurtarılmaz? sorusunu getirdi.

Suyun içindeki ayıyı fark eden çevre sakinleri, gerekli ekipmanın olmaması nedeniyle kendi imkanlarıyla ayıyı kurtarmaya çalıştı.

Öncelikle ayıyı sakinleştirmek için hayvana meyve veren yardımsever vatandaşlar havuzun kenarındaki bir direğe bağladıkları ipi havuza atarak ayının boynuna geçirmeyi başardı. Daha sonra olay yerine bir merdiven getirildi fakat boynuna geçirilen ipten rahatsız olduğu görülen ayı havuzdan çıkmak yerine ipten kurtulmaya çalıştı.

Vatandaşlar, bunun işe yaramadığını görünce havuza attıkları bir kafes yardımıyla ayıyı yukarı çekmek istedi. Ancak kafese tutunmakta zorluk çeken çaresiz hayvan yarı yolda kafesi bırakınca boynundaki iple havada asılı kaldı.

İpi tutan vatandaşlar da ayının saldıracağından korkmaları sebebiyle hayvanı yukarı çekip çekmemekte tereddüt edince kurtarma operasyonu havuza düşen ayı için adeta çileye dönüştü. Bir süre can çekişen ayı zorlukla havuzun kenarına tutunarak kendisini yukarı çıkarmayı başardı.

Yaşadıklarından korkması nedeniyle yukarı çıkar çıkmaz kaçışan insanlara saldırmaya çalıştığı görülen ayıyı bağlı olduğu direk engelledi. Güçlükle kurtarılan hayvan bir süre sonra doğaya bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuza düşen ayı nasıl kurtarılmaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN