'Aldatılınca uyku hapına saldırdım'

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın eski sevgilisi Trierweiler, Elysee Sarayı'nda geçirdiği 18 ayı "Bu An İçin Teşekkürler" adlı kitapta anlatınca kriz çıktı Bugün çıkacak kitapta eski First Lady, Hollande'ın kendisini aldattığını öğrenince uyku haplarına saldırdığını yazdı. Hollande ise "Özel sırlarımızı nasıl açıklar" diyerek kızdı

Giriş Tarihi: 4.9.2014
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın eski sevgilisi gazeteci Valerie Trierweiler'ın Fransa'da bugün piyasaya çıkacak kitabı, Elysee Sarayı'nda kriz çıkardı. Eski First Lady, "Merci Pource Moment" (Bu An İçin Teşekkürler) adlı kitapta kendisini Fransız oyuncu Julie Gayet ile aldatan Hollande ile yaşadıklarına yer verdi. Kalbi kırık eski First Lady, Elysee Sarayı'nda geçen 18 ayını hiçbir kısıtlama olmaksızın anlatıyor. Trierweiler, kitabın hiçbir satırında Hollande'ı affetmiyor. 200 bin adet basılan kitabın 120 bin kopyası şimdiden kitapçılarda yerini aldı. Kitap bugün satışa çıkıyor ve okuyucular tarafından heyecanla bekleniyor. Trierweiler yaşadığı acıyı kitapta şu satırlarla aktarıyor: "Julie Gayet'nin haberi sabah gazetelerin manşetiydi. (...) Sarsıldım, bunu duyamazdım, kendimi banyoya attım. Uyku haplarının olduğu plastik çantayı fark ettim (...) François beni takip ediyordu. Benden çantayı almaya çalıştı. Odanın içinde koştum. Yırtılan çantayı kapmayı başardı. Uyku hapları yatağa ve yere saçıldı. Onlardan alabildiğimi aldım. Yutabildiğimi yuttum. Uyumak istiyordum. Sonraki saatleri yaşamak istemiyordum. Üstüme çöken ağırlığı hissettim ve daha fazla direnecek gücüm kalmamıştı. Kaçmak istedim. Aklımı yitirdim."

'HOLLANDE FAKİRLERİ SEVMEZ'
Trierweiler, kitabında ayrıca Hollande hakkında şoke edici iddialara yer veriyor. Kitapta şu cümleler dikkat çekiyor: "Hollande zenginleri sevmeyen adam olarak gösterilirdi. Cumhurbaşkanı gerçekte fakirleri sevmezdi. O, sol kesimden biri olarak özel konuşmalarında fakirler için 'dişsizler' diyerek espri yapardı." François Hollande, 2000'de 4 çocuğunun annesi Segolene Royal ile birlikteyken, o sırada çift hakkında bir haber yazan Trierweiler ile tanışmıştı. Bir süre ilişkilerini gizleyen çiftin Hollande'ın Royal'den ayrılmasıyla resmen sevgili olduğu kamuoyuna yansımıştı.

CUMHURBAŞKANI'NIN KİTAPTAN HABERİ YOKTU
Fransız Le Parisien gazetesinin haberine göre; Hollande ve Elysee sarayının, 320 sayfalık kitaptan önceki güne kadar haberi yoktu. Yakın çevresi, kitap karşısında şoke olan Hollande'ın Trierweiler için "Özel sırlarımızı nasıl açıklar" dediğini aktardı. Yapılan açıklamada ayrıca, "Cumhurbaşkanı kitabın çıkacağını bilmiyordu. Haberi herkes gibi dün öğrendi. Kitabın içeriğinden de haberdar değildi" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aldatılınca uyku hapına saldırdım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN