Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yatağın iki ucunda…

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın eski hayat arkadaşı Valerie Trierweiler dün piyasaya çıkan kitabında çiftin ilişkisini bitiren itiraf anını böyle anlattı

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Bundan tam 9 ay önce Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın oyuncu ve model Julie Gayet ile aşk kaçamağı yaptığına dair fotoğrafların Closer dergisinde yayımlanması yılın magazin bombası olarak gündeme düşmüştü. Hollande'dan 7 ay önce ayrılan eski hayat arkadaşı Valerie Trierweiler'ın, o süreçte yaşadıklarını anlattığı "Merci Pour Ce Moment" (O An İçin Teşekkür Ederim) isimli kitap dün Fransa'da yayımlandı. Kitapta Trierweiler'ın fotoğraflardan, Closer dergisinde yayımlanmasından bir gün önce haberi olduğu, ikilinin Elysee Sarayı'nda buluştuğu ve Hollande'ın özel dairesinde gerçekleşen bu buluşmada yasak aşkını itiraf ettiği anlatılıyor. Trierweiler, bu itiraf sonrası bir süre ayrı yataklarda uyuduklarını, 'ayrılma' teklifinin ilk olarak Hollande tarafından yapılmasının ise kendisini "Aldatılan benim, ayrılma teklifi yapılan benim" düşüncesiyle çok şaşırttığını belirtiyor.

'AÇIK GİYDİRMİYORDU'

Trierweiler, kitapta seksi bir elbise giydiği zaman Hollande'ın o elbiseyi çıkarttırdığını bunun da kendisini değersiz hissettirdiğini şu ifadelerle anlattı:Onun gözünde, ben basit bir obje gibi değersizdim. Bir kere elbisemi çok seksi bulup bana "Git başka bir şey giy. Seni değiştirecek' diye emir verdi. Sadece dekoltemin üzerini bir eşarpla örtmeyi kabul ettim ama elbisemi değiştirmedim.

KİTABIN 17'NCİ SAYFASINDAN...


Elysee'deki özel dairenin merdivenlerini hızla çıktım. Francis (Hollande) odadaydı. İkimiz de yatağın her zaman uyuduğumuz taraflardaki iki ucuna oturduk. Tek bir kelime bile söyleyemedim.
- Pekala… Doğru mu?
- Evet doğru.
- Doğru olan ne? O kızla birlikte oldun mu?
- Evet. (Bana daha önce yalan söylediğini kabul etti ve öne doğru eğildi) Birbirimize çok yakındık. Ancak benden gözlerini kaçırıyordu. Sorular ardı ardına sıralandı.
- Bu nasıl oldu? Niçin? Ne zamandan beri?
- 'Bir ay' dedi Sessiz kaldım. Sinirlenmedim, bağırmadım. İddia edildiği gibi tabak kırmadım ya da 'Bunun bedelini bana milyonlarca dolar vererek ödeyeceksin' demedim.
Yalanları biz konuştukça daha da belirginleşti. Çok daha önceden beri ilişkilerinin sürdüğünü kabul etti. Bir ayla başladı, daha sonra 3, 6, 9 derken 1 yıl önce ilişkiye başladıklarını itiraf etti.


SOSYALİST İMAJI YERLE BİR!

Fakirlerle 'dişsizler' diye dalga geçer


Trierweiler, kitapta kendisini aldatan hayat arkadaşından intikam mı almak istedi bilinmez ama siyaset arenasında da yankıları büyük olacak bir iddia ortaya attı. Fransız kadın gazeteci, Hollande'ın fakirleri seven bir cumhurbaşkanı olarak tanıtılmasının büyük bir yalan olduğunu, eski hayat arkadaşının fakirlerle 'dişsizler' dalga geçtiğini ve bunun esprisini yapmaktan büyük keyif aldığını yazdı. Kitaptaki bu iddialar Hollande'ın sosyalist imajını yerle bir ederken gerek sosyal medyada gerekse politikada tepkiler ardı ardına geldi. Hollande'ı savunan tek kişi ise dört çocuğunun annesi eski hayat arkadaşı Segolene Royal oldu. Royal, kitaptaki 'dişsizler' yakıştırması için 'saçmalık' dedi. Ancak siyasi karşıtlar boş durmadı. Ulusal Cephe'nin lideri Marine Le Pen partisini 'Dişsizler'in Savunucusu' ilan etti. Facebook'ta da 'Dişsizler' adıyla kurulan bir grup kısa sürede 12 bin üye topladı.

Almanya'da basıldı, son gün Fransa'ya getirildi

Ülkede ilk kez bir Cumhurbaşkanı'nın görev başındayken aşk hayatını anlatan bir kitabın piyasaya çıkması kitabı son ana kadar sansür baskısından kaçırma zorunluluğunu doğurdu. Nitekim Almanya'da basımı yapılan kitap rafa çıkacağı gün Fransa'ya sokuldu. Yayımcı Arena Kitabevi bu iş için küçük bir ekip kurdu. Ekibin çalışması diğer tüm şirket çalışanlarından gizlendi. Bağımsız bir yayımcı kuruluş olan Arena'nın seçilmesi de kitabın politik baskılara boyun eğmemesi için bilinçli bir tercihti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yatağın iki ucunda…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN