Hollande'dan çirkin teklif

Giriş Tarihi: 7.9.2014

Valerie Trierweiler kitabında, ilişkisi ortaya çıkınca ayrıldığı Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın "Son geceyi beraber geçirelim" teklifinde bulunduğunu öne sürdü. Hollande kitapla ilgili, "Bu makamın saygınlığını korumalıyız" demekle yetindi

François Hollande'la olaylı şekilde ayrılan Valerie Trierweiler yazdığı "Merci Pour Ce mMoment" (O An İçin Teşekkürler) adlı kitapla, Fransa Cumhurbaşkanı'nın başını daha çok ağrıtacak gibi görünüyor. Kitapta Fransız oyuncu Julie Gayet ile ilişkisi ortaya çıktıktan sonra ayrılmaya karar verdiği Hollande'ın kendisini "Seni bir seçim gibi kazanacağım" gibi mesajlarla taciz ettiğini belirten Trierweiler, "Bu şekilde ayrılamayız, sarıl bana" diyen Hollande'ın son geceyi beraber geçirmeyi teklif ettiğini öne sürüyor. Kendisini güçlükle kurtarıp arkasına bile bakmadan gözyaşları içinde dışarı çıktığını yazan Trierweiler ayrıca Hollande'ın kendisine, "Senden özür diliyorum, çünkü seni hâlâ seviyorum" dediğini aktarıyor. Trierweiler'in kitabında yer verdiği bir diğer anı ise özellikle fiziksel engellilerin sert tepkisine yol açtı. Kitapta Hollande'ın yaklaşık bir yıl önce kolları ve bacakları olmayan bir yüzücüyü Elysee Sarayı'nda ağırladıktan sonra "Sakatlıklarını ticari bir durum olarak kullananları hiç sevmem" dediği öne sürüldü.

'KAYNAKLARI MI HARCADIM?'
Kitapta bahsi geçen yüzücü, kolları ve bacakları olmamasına rağmen Manş Denizi'ni yüzerek geçme başarısını gösteren Philippe Croizon sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanı engellilerin yoksulluk sınırında yaşayıp hayatları boyunca zorluk çekmesini mi tercih eder? Ben Manş Denizi'ni geçerken kamu kaynaklarını mı istismar ettim? Harekete geçtim ve hükümetten yardım beklemedim. Ülkemin adını duyurduğum için de gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı. Croizon'un açıklamalarına internet kullanıcılarından birçok destek yorumu geldi. Hollande'ın yoksullardan "dişsizler" diye bahsettiği iddiasına Trierweiler'in dayısı Floren Massoneau da "Ailemizin yoksullar hakkında böyle konuşan bir beyefendiden öğreneceği bir şey yoktur" diyerek tepki gösterdi. Skandalıın ardından Galler'deki NATO zirvesine giden François Hollande, sessizliğini ilk kez cuma akşamı bozdu. Satış rekorları kıran kitap hakkındaki sorulara Cumhurbaşkanlığı makamının saygınlığını korumak zorunda olduğu cevabını veren Hollande, "Hayatım boyunca yoksullara hizmet etmek varlık sebebim oldu" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollande'dan çirkin teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN