O suçu işleyenlere özel köy!

ABD'nin Florida eyaletindeki bir köyde yaşayanlar, cinsel suç işledikleri için ev bulamayınca bu köye yerleştirilmişler.

Giriş Tarihi: 8.9.2014 12:13
ABD'deki Florida'nın güneyindeki Everglades'te yer alan 'Mucize Köyü' 2009 yılında cinsel suçlar nedeniyle eyalet sınırları içinde ev bulamayan kişiler için oluşturuldu.

Fotoğrafçı Noah Rabinowitz, köyde 3 gün geçirerek günlük yaşamı fotoğrafladı.

Bu köyde yaşayanların bir kısmı elektronik kelepçeli olan 200 nüfuslu köy, ABD 'de cinsel suçlarla suçlananların oluşturduğu en büyük topluluk olarak biliniyor.

BU KÖY ASLINDA TARLA İŞÇİLERİ İÇİN YAPILMIŞ


Bungalovlardan oluşan köy, aslında şekerkamışı tarlalarında çalışanlar için yapılmış. Ancak 2009'dan beri bu binalarda cinsel suçları nedeniyle Florida'da yaşayacak ev bulamayanlar ve yakınları yaşıyor. Florida'da cinsel suçlar ve çocuk pornografisiyle suçlananlar, çocuklara 300 metreden fazla yaklaşmaları halinde cezaevine gönderiliyor. Kimi kent ve kasabalarda bu uzaklık 700-800 metreye kadar çıkıyor.

KÖYÜ KURAN DA CİNSEL SUÇLA SUÇLANMIŞ


Köyü kuran kendisi de cinsel bir suçla suçlanan Evanjelik rahip Dick Witherow. 18 yaşındayken 14 yaşında bir kızı hamile bıraktığı için yargılanan rahip Witherow'un kurduğu köye kabul edilmenin ilk şartı, 'pişmanlık'.

KÖY İÇİN ÇOK SAYIDA BAŞVURU VAR


Köyün günlük yaşamına koyu bir dindarlık hakim. Köyde kalmak için çok sayıda başvuru var, katılım onayı ise oylamayla ve sıkı bir elemeden sonra veriliyor. Köy sakinleri için cinsel arınma, öfke kontrolü ve psikolojik destek dersleri de veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O suçu işleyenlere özel köy!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN