Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamas yaraları sarıyor

Hamas, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında evleri yıkılan Filistinli ailelere 32 milyon dolar para yardımı yaptığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 9.9.2014 16:52
Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye düzenlediği, 51 gün süren saldırılarda evleri kısmen ya da tümüyle yıkılan ve yakınlarını kaybeden Filistinli ailelere yaklaşık 32 milyon dolar para yardımı yapıldı" denildi.

Gazze'nin çeşitli bölgelerinde evleri tamamen yıkılan ailelere 19 milyon 630 bin dolar, evleri kısmen yıkılan ailelere 11 milyon 460 bin dolar dağıtıldığı belirtilen açıklamada, saldırılarda yakınlarını kaybeden ailelere de 800 bin dolar para yardımı yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, evleri tümüyle yıkılan ailelerin her birine 2 bin dolar, evleri kısmen yıkılanlara bin 500 dolar, şehit eş ve yakınlarına ise bin dolar değerinde insani yardım yapıldığı bilgisine yer verildi.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Daha sonra orduyu karadan geri çekerek hava saldırılarına devam eden İsrail, saldırılarına Mısır'ın arabuluculuğunda yürütülen görüşmelerle 26 Ağustos'ta Filistinli gruplarla varılan ateşkesle son vermişti.

Gazze'ye 51 gün süren saldırılarda 579'u çocuk 2 bin 150 Filistinli hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamas yaraları sarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN