Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BM'den Filistinlilere müjdeli haber

BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), İsrail'in saldırılarında evleri yıkılan Filistinli ailelere aylık nakdi yardım dağıtacak

Giriş Tarihi: 11.9.2014 17:57
Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'nın (UNRWA), İsrail'in Gazze'ye saldırılarında evleri yıkılan Filistinli ailelere aylık nakdi yardım dağıtacağı bildirildi.

UNRWA'nın Gazze Direktörü Robert Turner, Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Direktörü Frode Mauring, Gazze'de ortak basın açıklaması yaptı.

İsrail'in saldırılarında evleri yıkılan ya da zarar gören Filistinli ailelere kişi sayısına göre aylık 200-250 dolar bağış dağıtılacağını belirten Turner, "Saldırılarda 60 bin ev zarar gördü, bunlardan 20 bini kullanılamaz halde. Evlerini kaybeden ailelere, kış gelmeden kalacak yer bulunması için maddi desteğe ihtiyaç var" dedi.

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Hasayine, evleri yıkılanlara yardım etmek için UNRWA ve UNDP ile koordinasyon içinde hasar tespiti yapacak bir komisyon oluşturulduğunu belirtti.

UNDP Direktörü Mauring de uluslararası toplumdan, saldırılarda zarar görenler için maddi destekte bulunmasını talep ederek, "Gazze'deki ambargo kalkmalı ve imar için gerekli malzemenin girişine izin verilmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM'den Filistinlilere müjdeli haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN