20 IŞİD militanı daha öldürüldü

Irak'ın Enbar vilayetinde meydana gelen çatışmalarda 20 IŞİD militanı öldürüldü.

Giriş Tarihi: 12.9.2014 14:54
Enbar Operasyon Gücü Komutanı Reşid Felih, Hadise ilçesinde, Irak ordusu ile IŞİD militanları arasında meydana gelen çatışmalarda 20 IŞİD mensubunun öldürüldüğünü, 4 aracın da kullanılamaz hale getirildiğini belirtti.

Felih, "Çatışmalar sürerken Irak ordusuna ait uçakları da bölgeye hava saldırıları düzenledi. IŞİD militanlarından bir çoğu hayatını kaybetti, geri kalanlar kaçtı. Hadise ilçesinin El-Ves bölgesi tamamen kontrol altına alındı. Evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin güvenli şekilde dönmesini sağlamak amacıyla bölgenin mayın ve patlayıcılardan temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor" dedi.

Hadise İlçesi Meclis Başkanı Halid Süleyman da "Çatışmaların ardından bölge silahlı gruplardan temizlendi" diye konuştu.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, bazı kentlerde kontrolü ele geçirmiş, çatışmalar yüzünden yaklaşık 1 milyon sivil bölgeden göç etmek zorunda kalmıştı. Silahlı grupların kontrolündeki bölgeleri geri almak için Irak ordusu ile IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 IŞİD militanı daha öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN