Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mursi'nin yargılandığı dava ertelendi

Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi ve 35 kişi hakkında açılan dava ertelendi.

Giriş Tarihi: 14.9.2014 15:34
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişi hakkında açılan, kamuoyunda "casusluk" olarak adlandırılan davanın 20 Eylül'e ertelendiği bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, sanıkların "Mısır devletinin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas, Lübnan'daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları'yla suç amaçlı işbirliği yapmakla" suçlandığı dava, Kahire Ceza Mahkemesi tarafından savunma heyetinin isteklerinin incelenmesi için 20 Eylül'e ertelendi.

Savunma heyeti, Dışişleri Bakanlığının, Mursi'nin dışişlerinden sorumlu yardımcısı İsam el-Haddad'ın görevi sürecinde yapılan toplantıların tutanaklarını mahkemeye sunmasını taleb etti.

Mahkemede yargılanan sanıklardan İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat eş-Şatır da cezaevlerindeki kötü muameleden şikayet ederek hastalandıklarında kendileriyle ilgilenilmediğini dile getirdi.

Mursi ile 35 sanığın yargılandığı "casusluk" davasında, sanıklar "Devletin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas, Lübnan'daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları'yla suç amaçlı işbirliği" yapmakla itham ediliyor. Davadaki36 sanıktan 22'si tutuklu, 14'ü ise gıyaben yargılanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi'nin yargılandığı dava ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN