Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Irak'a asker gönderebiliriz"

Giriş Tarihi: 16.9.2014 23:17 Güncelleme Tarihi: 17.9.2014 01:22

ABD Genelkurmay Başkanı General Martin Dempsey, ABD'nin Suriye'deki IŞİD hedeflerine karşı nasıl bir plan uygulamayı düşündüğü konusunda Kongre'ye bilgi verdi.

Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik "şok ve dehşet" bir saldırı planlamadıklarını belirten General Dempsey, şunları söyledi:

"Suriye'deki IŞİD hedeflerini IŞİD'in kapasitesini aşağıya çekecek şekilde vurmak için hazırlanacağız. Bu, şok ve dehşet bir kampanya olmayacak çünkü IŞİD'in örgütlenme yapısı da böyle değil. Ancak kalıcı ve sürdürülebilir bir kampanya olacak."

'IRAK'A ASKER GÖNDEREBİLİRİZ'

ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey ayrıca, IŞİD'e karşı mevcut stratejinin başarısız olması halinde Irak'a asker gönderilebileceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, IŞİD'e karşı oluşturulan uluslararası koalisyonun şu anda en uygun mücadele yöntemi olduğunu belirtti.

IŞİD'in, ABD'ye yönelik tehdit oluşturduğunu kaydeden Dempsey, "Eğer mevcut strateji işlemezse başkan Obama'ya asker göndermeyi önerebilirim" ifadesini kullandı.

ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey, Irak'ın yanı sıra Suriye'deki IŞİD varlığının da hedeflerinde olduğunu bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Irak'a asker gönderebiliriz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN