Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail Kudüs'te mezar yıktı

İsrail, Kudüs’te Filistinlilere ait ‘Şuheda’ mezarlığında 20 kabri izinsiz arazi üzerinde yapıldığı gerekçesiyle yıktı

Giriş Tarihi: 22.9.2014 14:50
Filistin Maan Ajansı'na göre, Müslüman Mezarlarını Koruma Komisyonu Başkanı Mustafa Ebu Zehra, İsrailli işçilerin emniyet güçlerinin gözetiminde yakın zamanda yapılan 20 kabri yıktığını açıkladı. Ebu Zehra, yıkılan kabirlerin içinde olduğu arazinin bir vakıf arazisi olduğunu ve yüzlerce Filistinli'nin mezarını barındırdığını belirtti.

Ebu Zehra, vakıf arazisinin Şuheda mezarlığına birkaç ay önce eklendiğini ve üzerine kabirler inşa edildiğini dile getirdi, Ebu Zehra yeni açılan alanda bazı kabirlere cenaze defnedildiğini inşa edilen bazı kabirlerin içinin boş olduğunu ve İsrail'in bu boş kabirleri yıktığını belirtti.

Müslüman Mezarlarını Koruma Komisyonu Başkanı, yeni mezarlık kurulması için İsrail'den izin almaya gerek olmadığını, bu konuda yetkinin İslami Vakıflar İdaresi'nde olduğunu belirtti.

Ebu Zehra, 'Şimdiye kadar hiçbir kurum, Müslümanlardan kendi vakıf arazileri üzerinde mezarlık açmak için ruhsat almaları talebinde bulunmamıştır' ifadelerini kullandı.

Mustafa Ebu Zehra, kabirlerin yıkılmasını Müslümanların cenazelerine karşı yapılmış bir saygısızlık olduğunu vurgulayarak, olayı 'İsrail'in suçu' olarak niteledi.

Kaynak: El Cezire
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail Kudüs'te mezar yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN