Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzey Kore lideriyle ilgili bomba iddia

Yaklaşık üç haftadan bu yana halkın önüne çıkmayan Kim Jong-un hasta olabileceğini ileri sürüldü

Giriş Tarihi: 26.9.2014 17:01 Güncelleme Tarihi: 26.9.2014 21:47
Güney Kore medyası, yaklaşık üç haftadan bu yana kamuoyu karşısına çıkmayan Kuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong-un'un hasta olabileceğini iddia etti.

Kuzey Kore Haber Ajansı, dün gerçekleşen Yüksek Halk Meclisi toplantısında da bulunmayan Kuzey Kore liderinin toplantıya katılmama gerekçesine ilişkin haber vermedi.

Genç liderin 3 Eylül'den bu yana kamuoyu önüne çıkmaması, sağlığı konusundaki söylentileri arttırdı. Son olarak bir konsere katılan Kuzey Kore liderinin, gut hastalığına yakalanmış olabileceği ifade ediliyor.

Güney Kore Birleşme Bakanlığı Sözcüsü Park Soo-jin ise gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümet olarak Kuzey Kore lideri hakkında, sağlık durumunu da içeren çeşitli söylentileri yakından takip ettiklerini söyledi.

İsviçre'deki eğitimi sırasında aşırı şekilde tükettiği özel bir peynire düşkünlüğü nedeniyle kilo aldığı ifade edilen 30'lu yaşlarının başındaki Kim'in fazla sigara içtiği belirtiliyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkenin kurucusu ve dedesi Kim İl-sung'un ölümünün 20'nci yılında düzenlenen anma töreninde sahneye topallayarak çıkınca tartışma konusu olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore lideriyle ilgili bomba iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN