: Cameron bizden özür dilemezse...

Giriş Tarihi: 1.10.2014 11:25 Güncelleme Tarihi: 1.10.2014 11:59

, BM'deki konuşmasında İran'ı eleştiren İngiltere Başbakanı Cameron'un özür dilememesi halinde ilişkilerin gelişmeyeceğini açıkladı.

Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu, İngiltere Başbakanı 'un Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda İran hakkında "kabul edilemez" ifadeler kullandığı gerekçesiyle, Cameron İran'dan resmi özür dilemeden, hükümetin İngiltere ile ilişkileri geliştirmemesi tavsiyesinde bulundu.

''CAMERON ÖZÜR DİLEYENE KADAR...''


İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu tarafından yayımlanan bildiride, "Cameron, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yaptığı "İran karşıtı" konuşmasından dolayı özür dileyene kadar İngiltere ile ilişkilerin geliştirilmesi uygun değildir" ifadesi kullanıldı.

''İNGİLTERE IŞİD'İ DESTEKLİYOR''


Bildiride, İngiltere'nin Ortadoğu'daki sorunların kaynağı olduğunun altı çizilerek, "İngiltere, bölgede IŞİD gibi terör örgütlerini destekleyerek Müslüman halklar arasında mezhebi anlaşmazlıklar çıkarıyor" vurgusu yapıldı.

CAMERON, İRAN'I 'TERÖRE DESTEKLE' SUÇLAMIŞTI


Cameron, BM Genel Kurul toplantısındaki konuşmasında, "İran'ın terör örgütlerine destek verdiği suçlamasında bulunmuş, nükleer program ve kendi vatandaşlarına yönelik politikalarının da yanlış olduğunu ve değişmesi gerektiğini" söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran: Cameron bizden özür dilemezse...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN