Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransa'dan tampon bölge önerisine destek

Fransa, Türkiye'nin Suriye sınırında sivillerin korunması için bir tampon bölge oluşturma fikrine destek verdiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 8.10.2014 16:12 Güncelleme Tarihi: 8.10.2014 16:34
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hollande'ın Erdoğan'la Suriye'nin kuzeyindeki ve Kobani'deki kaygı verici durumu görüştükleri belirtildi. Açıklamada iki liderin Suriye'deki ılımlı muhalefete IŞİD ve Esed rejimine karşı mücadelede daha fazla yardım etmenin gerekliliği konusunda fikir birliği içinde oldukları bildirildi.

Hollande'ın, Suriye'nin kuzeyindeki nüfusun katliama maruz kalmaması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Suriye ile Türkiye arasında sivillerin korunması için bir tampon bölge oluşturma fikrine destek verildiği kaydedildi.

Açıklamada Irak'taki duruma ilişkin ise iki liderin bölgede IŞİD'e karşı mücadeleye destek verdikleri hatırlatıldı. Liderlerin Irak'ta kalıcı siyasi çözümün sünni nüfusun ve temsilcilerinin yönetime katılımıyla gerçekleşeceğini kaydettiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'dan tampon bölge önerisine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN