Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın yeni başbakanı Sergey Aksyonov oldu

Giriş Tarihi: 9.10.2014 16:50

'ın yeni başbakanı Sergey Aksyonov oldu.

Parlamentosu, bugün yaptığı toplantıda, Aksyonov'u oy birliği ile (75 oy) başbakan olarak görevlendirdi. Toplantıda ayrıca, 8 başbakan yardımcısı ve 2 bakan seçildi.

Rusya Devlet Başkanı Daimi Kırım Temsilcisi Oleg Beloventsev, toplantıda, adaylar Birleşik Rusya Partisi'nden Sergey Aksyonov, Komünist Partisi'nden Kırım Çevre Bakanı Gennadiy Narayev ve Adaletli Rusya Partisi'nden Aleksandr Terentyev'i tanıttı.

Oylamadan önce Narayev dışındaki adaylar, Kırım kalkınma programlarını sundu. Narayev ve Terentyev, daha sonra adaylıklarını geri çekti.

Sergey Aksyonov, 14 Nisan 2014 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Kırım Başbakan Vekili görevine atanmıştı.

Kırım hükümetinin gelecek hafta tanıtılacağı açıklandı.

Öte yandan Sivastopol Valisi ise Sergey Menyaylo oldu.

Sivastopol Belediye Şurası, bugün yapılan toplantıda, 24 üyeden 21'inin desteğiyle Sivastopol Valisi görevine Menyaylo'yu seçti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, daha önce Sivastopol Tüzüğü'ne uygun olarak Vali Vekili Sergey Öenyaylo, Rusya Komünist Partisi Sivastopol Bölge Şubesi 1. Sekreteri Vasiliy Parhomenko ve Sivastopol Valisi Müsteşarı Oleg Roslyakov'u aday göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırım'ın yeni başbakanı Sergey Aksyonov oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN