Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama'nın Ebola ve IŞİD tehdidi mesaisi

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüşmesinde Batı Afrika'daki Ebola virüsünün kontrol altına alınma çabaları ile terör örgütü IŞİD'in oluşturduğu tehdidin ele alındığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 14.10.2014 09:29
Obama'nın Ebola ve IŞİD tehdidi mesaisi
Beyaz Saray'ın açıklamasına göre, Obama ve Hollande, Ebola konusunda, salgınla mücadelede daha fazlasının ivedilikle yapılmasının yanı sıra krizden etkilenen Afrika ülkelerinde tedavi yerlerinin kurulması gerektiği konusunda mutabık kaldı. Tüm ülkelerin bu hastalığın yayılmasını önlemede bir rol üstlenmesi gerekliliğinde hemfikir olan iki lider ayrıca, Ebola'nın bulaşmasını önlemek için havalimanlarında yolcuların taramadan geçirilmesi dahil ilave önlemleri görüştü.

IŞİD konusunda ise Obama, Fransa'nın Irak'taki örgütün hedeflerine yönelik saldırılar düzenleyen koalisyona verdiği önemli destekten ve Iraklı güvenlik güçlerinin eğitimine katkı sunmasından dolayı Hollande'a teşekkür etti. İki lider ayrıca, IŞİD'le mücadele kapsamında bölgede devam eden çalışmaların yanı sıra terör örgütü kaynaklı tehditle mücadelede koalisyon ortaklarının harekete geçmesine ihtiyaç olduğunu değerlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın Ebola ve IŞİD tehdidi mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN