Protokole uymadı ebolaya yakalandı

ABD'de ebola kurbanı hastayla ilgilenirken virüse yakalanan sağlıkçının, protokole uymayarak hatalı davrandığı belirtildi

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Protokole uymadı ebolaya yakalandı
ABD'nin Teksas eyaletinde eboladan hayatını kaybeden Thomas Eric Duncan ile ilgilenen bir sağlık görevlisinin de ebola virüsüne yakalanması konusunda açıklama yapan bir yetkili, olayda hastane çalışanının "açıkça" hata yaptığını söyledi. Protokolün uygulanmasında ihlalin gerçekleştiğini belirten ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Başkanı Tom Frieden, ebola kurbanı Duncan ile temas eden 48 kişinin de incelemeye alındığını kaydetti.

KÖPEĞE ÖTANAZİ YOK

Ebola testinin pozitif sonuç verdiği sağlık görevlisinin köpeğine, İspanya'daki ebola hastasına ait köpeğin aksine, ötanazi uygulanmayacağı bildirildi. Dünyada henüz köpeklerden insana ebola virüsünün bulaşmasına yönelik bir örnek olmamasına rağmen yetkililer, köpeklerin semptom göstermeden de virüsü taşıyabileceğini söylüyor. Öte yandan ebola belirtileri nedeniyle Boston'daki hastanede denetim altında tutulan hastanın ise virüsü taşımadığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Protokole uymadı ebolaya yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN