Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bağımlılığı hasta etti

ABD'li bilim adamları Amerika donanmasında çalışan ve günde 18 saat kullanan bir kişinin gözlüğü kullanmadığı dönemlerde asabiyet ve hayal kırıklığı gibi sorunlar yaşadığını dile getirdi. Uzmanlar bu durumu ilk internet bağımlılığı sendromu olarak açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.10.2014 19:54
Google gözlüğü bağımlılığı hasta etti
Amerikan donanmasında çalışan ve ismi açıklanmayan 31 yaşındaki ordu çalışanının sadece uyurken ve yüzünü yıkadığı zamanlarda gözlüğü çıkardığını kaydeden uzmanlar bunun dışındaki dönemlerde 31 yaşındaki adamın asabiyet ve hayal kırıklığı gibi sorunlar yaşadığını ifade etti. Adamın gözlük kullandığı zamanlarda istemsiz olarak sağ işaret parmağını şakağına götürdüğünü ve aygıtı devreye sokmaya çalıştığını kaydeden bilim adamları bu durumun istemsiz olarak gerçekleştiğini belirtti.

İlk başta alkol ve uyuşturucu bağımlılığı sonucu tedavi altına alınan ordu çalışanının ilerleyen dönemlerde yaşanan sıkıntılar sonucu elektronik cihazlarına da el koyulduğu kaydedildi. Uzmanlar uygulanan tedavi yöntemleri sonucunda hastada asabiyet kaybı, aygıtı açmak için şakaklarına elini götürme gibi hareketlerde azalma görüldüğünü kaydetti.

Aşırı derecede oyun oynamak, bilgisayar ve mobil cihazlarını çok fazla kullanmak internet bağımlılığı sendromunun en önemli belirtileri olarak görülüyor. Hastalık nedeniyle bireyler duygusal, sosyal ve akli problemler de yaşayabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google gözlüğü bağımlılığı hasta etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN