Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte IŞİD operasyonunun adı

ABD Suriye ve Irak'ta terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik operasyonlara "Doğal Kararlılık" adının verildiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 15.10.2014 22:37 Güncelleme Tarihi: 15.10.2014 22:37
İşte IŞİD operasyonunun adı
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Amerika'nın öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye ve Irak'ta terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik operasyonlara "Doğal Kararlılık" adının verildiğini duyurdu.

CENTCOM'dan yapılan açıklamada; Komutanlık yetkililerinin terör örgütüne yönelik operasyonlara "Doğal Kararlılık'' isminin verildiğini belirtilerek, "Operasyonun ismi, IŞİD'e karşı 8 Ağustos'ta Irak'ta başlayan hava saldırılarından itibaren geriye dönük IŞİD'e karşı tüm ABD askeri eylemleri için geçerlidir" denildi.

"Doğal Kararlılık" isminin tam çözüm ve Irak'a, bölgeye ve daha geniş uluslararası topluma yönelik IŞİD tehdidini bertaraf etmeye dönük ABD ile ortak ulusların derin taahhüdünü yansıttığı kaydedildi.

İsmin, koalisyon üyelerinin bölgedeki dostlarıyla yakın çalışmaya yönelik istekliliği ve fedakarlığı sembolize etmesinin yanı sıra IŞİD'i zayıflatmak ve nihayetinde yok etmek için diplomatik, enformasyonel, askeri ve ekonomik açıdan ulusun gerekli tüm mevcut gücünü kullanmayı ifade ettiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte IŞİD operasyonunun adı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN