Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SMDK'da Tuma yeniden başbakan seçildi

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nca düzenlenen seçimde, geçici hükümet başkanlığına Tuma yeniden seçildi

Giriş Tarihi: 15.10.2014 09:21
SMDK'da Tuma yeniden başbakan seçildi
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) tarafından Genel Kurul toplantısında düzenlenen seçimde, Ahmed Tuma'nın yeniden geçici hükümet başkanlığına seçildiği bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre SMDK, geçici başbakanlık seçim sonuçlarıyla ilgili bildiri yayınladı. Bildiride, geçici hükümet başkanlığı adaylarından Tuma'nın 33, Muhammed Yasin Neccar'ın ise 1 oy aldığı belirtilirken, aralarında SMDK Başkanı Hadi el-Bahra ve Demokrasi Bloku üyelerinin de bulunduğu 50 SMDK üyesinin oy kullanmadığı, bir oyun ise sandıktan boş çıktığı kaydedildi.

Bildiride, seçim öncesi geçici başbakan adaylarından 11'inin adaylıktan çekildiği ifade edildi.

SMDK, geçici hükümetin başkanını seçmek ve bazı konuları masaya yatırmak için cuma günü İstanbul'da genel kurul toplantısı başlatmıştı.

Geçici hükümetin başkanlığı için Ahmed Tuma, İyad Kudsi, Muhammed Yasin Neccar, Velid ez-Zubi, Muhammed Rahhal, Safa Zerzur, Lemya Nahhas, Ali Bedran, Saba Hakim, Abdurrahman Dedem, Abdu Hüsameddin, Gassan Hito ve Hani Habbaz adaylığını koymuştu.

SMDK, 22 Temmuz'da, Ahmed Tuma başkanlığındaki hükümetin azledildiğini, yenisi kuruluncaya kadar Tuma'nın görevini sürdüreceğini duyurmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SMDK'da Tuma yeniden başbakan seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN