Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD: Türkiye çok yararlı adımlar atıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, "Hatırlatmak isterim ki Türkiye koalisyon için çok yararlı ve verimli olan adımlar atıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 17.10.2014 00:27
ABD: Türkiye çok yararlı adımlar atıyor
Amerikalı yetkililer, ABD öncülügündeki koalisyona Türkiye'nin katkılarının önemine işaret ederek, bu çabalarda Türkiye ile çalışacaklarını vurguladılar.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenledi.
Kirby, bir soru üzerine, Türkiye'ye giden ABD Savunma Bakanlığından ekibin, ABD Avrupa Komutanlığı ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından oluştuğunu ve Türkiye'deki temaslarını bugün tamamladıklarını ve geri dönmekte olduklarını bildirdi.

Ekibinin görüşmelerinin çok iyi geçtiğini belirten Kirby, Türkiye'nin koalisyona diğer katkılarını da ele aldıklarını ifade etti. Kirby, görüşmenin sonuçlarına yönelik henüz açıklama olmadığını söyleyen Kirby, "Türkiye'nin müttefikimiz olduğu ve bu çabalarda birlikte çalışacağımız şüphe götürmez. Koalisyondaki diğer 60'dan fazla ülkeyle yaptığımız gibi, Türkiye de katkılarının ne olacağına kendi karar vermeli, bunu kendileri açıklamalı. Onlar kararın karar vermesi gerekiyor, biz de buna saygı göstereceğiz ama görüşmeler olumluydu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: Türkiye çok yararlı adımlar atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN