Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin kararına uymalıyız

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ülkesinin Türkiye'nin Suriye sınırında tampon bölge kurulması önerisini desteklediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 16.10.2014 02:38 Güncelleme Tarihi: 16.10.2014 02:39
Türkiye'nin kararına uymalıyız
Meclis genel kurulunda bu akşam sözlü soru önergesini yanıtlayan Valls, ''Fransa, Türkiye'nin önerdiği gibi tampon bölge veya güvenli bölge kurulmasını destekliyor'' ifadesini kullandı. Valls, şunları söyledi:

"Türkiye'ye, bütün gücümüzle bölgede stratejik olarak kilit öneme sahip bu kentin kontrolünün karşı tarafın eline geçmesini önlemek için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini ve gerekli tedbirleri alması çağrısında bulunuyoruz çünkü bunu, terör ve barbarlıkla mücadele için yapmamız gerekir çünkü bunu, Kürt dostlarımıza yönelik sorumluluğumuz ve bölgenin istikrarı için yapmamız gerekir" dedi.

Fransa Başbakanı Valls, bu yanıtı meclisteki sosyalist grup başkanı Bruno Le Roux'nun sözlü soru önergesi karşısında bu akşam saatlerinde verdi. Meclisteki Sosyalist Grup Başkanı, konuşmasında Türkiye'nin Kürt grupların Suriye'ye geçişine izin vermesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin kararına uymalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN