Joe Biden'ın oğlu ordudan atıldı

Giriş Tarihi: 17.10.2014 11:52 Güncelleme Tarihi: 17.10.2014 14:36
Joe Biden'ın oğlu ordudan atıldı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle Amerikan Deniz Kuvvetleri yedekler biriminden atıldığı öğrenildi.

ABD ordusunda görev yapan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden 2013 Haziran ayında uyuşturucu testinden geçti. Test sonucu kokain kullandığı tespit edilen Hunter Biden, ordudaki görevinden uzaklaştırıldı.

Ordunun Hunter Biden'a kapılarını tamamen kapatması sonrası ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın oğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Kokain kullandığı için "utanç" duyduğunu belirten Hunter Biden, "ABD ordusunda görev yapmak benim için bir onurdu ancak davranışlarım, görevden uzaklaştırılmama neden olduğu için büyük bir utanç içindeyim" dedi.

Hunter Biden, ordudan uzaklaştırılma nedeni konusunda net bir açıklama yapmadı. Ancak ABD'li yetkililer uyuşturucu testini geçemediği için Biden'ın ordudan uzaklaştırıldığını belirtiyor.

Amerikan Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, 44 yaşındaki Hunter Biden'ın kokain kullandığı 2013 Haziran ayında tespit edildi. Ordu ise Biden'ı bu yıl Şubat ayında görevden uzaklaştırdı.

Bir yatırım şirketinin ortaklarından olan Hunter Biden, ABD ordusunda yedek asker olarak görev yapıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Joe Biden'ın oğlu ordudan atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN