Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bügüne kadarki en şiddetli saldırı

Koalisyon uçakları, Kobani'de artan IŞİD saldırılarına bombardıman ile karşılık veriyor. Uçaklar kasabanın doğusundaki Asayiş binasının yakınlarını vurdu.

Giriş Tarihi: 18.10.2014 21:01
Bügüne kadarki en şiddetli saldırı
Koalisyon uçakları, Kobani'de artan IŞİD saldırılarına bombardıman ile karşılık veriyor. Uçaklar kasabanın doğusundaki Asayiş binasının yakınlarını vurdu.

PYD'nin ilan ettiği Kobani (Aynul Arap) Kantonu Dış İlişkiler Sorumlularından İdris Nehsan'ın Al Jazeera Türk'e verdiği bilgiye göre koalisyon uçakları Kobani'nin doğusundaki Asayiş binasının yakınlarını havadan bombaladı.

Nehsan, akşam saatlerinde Mürşitpınar'dan da duyulan şiddetli patlamanın ise IŞİD'in araçlı intihar saldırısı olduğunu söyledi.

IŞİD güçlerinin Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın Kobani (Aynul Arab) tarafına havan saldırıları sürüyor. Öğle saatlerinin ardından sınır kapısının karşısında bulunan bölgeye üst üste havan topu mermileri düştü. Saldırıların başlamasından bu yana kent merkezine ve Mürşitpınar Sınır Kapısı'na 30'dan fazla havan topu mermisi atıldı.

SALDIRILARINI ARTIRAN IŞİD'E BOMBARDIMAN

Sabah saatlerinde sadece keşif uçuşu yapan koalisyona bağlı uçaklar öğleden sonra ise IŞİD'in saldırılarını artırması üzerine Mürşitpınar Sınırı Kapısı'nda bulunan Türkiye Toprak Mahsulleri Ofisi'nin Kobani tarafındaki bölgeyi bombaladı.

Koalisyon uçakları söz konusu bölgedeki IŞİD mevzilerine iki saldırı gerçekleştirdi.

'IŞİD KOBANİ'NİN YÜZDE 25'İNDE'

PYD'nin ilan ettiği Kobani (Aynul Arap) Kantonu Dış İlişkiler Sorumlusu İbrahim Kurdo, Sabah saatlerinde Al Jazeera'ye yaptığı açıklamada son iki gündür IŞİD'in Mıştenur Tepesi ve Kani Arap Mahallesi civarından 100'e yakın havan topu mermisi atışı yaptığını söylemişti.

Kurdo, "Ancak bu atışlar maddi hasarın dışında herhangi bir zarar vermedi. Bu bir savaştır. Doğudan zaman zaman saldırıyorlar, fakat biz saldırılarını kırıyoruz. IŞİD Kobani'de ilerleyemez" dedi.

IŞİD'in Kobani'nin doğu bölgesinin yüzde 25'lik bir bölümünde olduğunu vurgulayan Kurdo, koalisyon uçaklarının bombardımanının devam etmesini istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bügüne kadarki en şiddetli saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN