Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad rejiminin yeni bakanları da AB'nin yaptırım listesinde

Giriş Tarihi: 21.10.2014 13:40
Esad rejiminin yeni bakanları da AB'nin yaptırım listesinde

Avrupa Birliği (AB), Suriye'deki Esad rejiminin 12 yeni bakanını yaptırımlar listesine ekledi.

AB resmi gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe giren Suriye'ye ilave yaptırımlar kapsamında, Beşşar Esad rejiminin 28 Ağustos'ta atadığı yeni hükümetin üyelerinin "rejimin sivil halka şiddet uygulayarak baskı politikasındaki sorumlulukları" nedeniyle mal varlıkları donduruldu ve AB'ye seyahatleri yasaklandı.

Bakanlara ilaveten Esad rejimine petrol temin eden Tri-Ocean ve OPT adlı iki şirketin üst düzey yöneticileriyle sivillere yönelik saldırılarda rol alan iki üst düzey askeri yetkili de mal varlıkları dondurularak ve vize yasağı getirilerek yaptırımlar listesine dahil edildi.

AB dışişleri bakanlarının dün onayladığı ilave yaptırımlarla Esad rejimine petrol temin eden Pangates International ve Abdulkarim Group adlı şirketlerin mal varlıkları da donduruldu.

İlave yaptırımlarla ayrıca "ayrım gözetmeksizin sivilleri hedef alan rejimin hava kuvvetlerinin kullandığı jet yakıtı ve diğer katkı maddelerinin Suriye'ye satışı" yasaklandı.

AB'nin Esad rejimine yönelik yaptırımları kapsamında bugüne dek mal varlıkları dondurularak vize yasağı getirilen yetkililerin sayısı 211'e ulaştı. AB ayrıca rejime destek sağlayan 63 şirket ve kuruluşun mal varlıklarını dondurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad rejiminin yeni bakanları da AB'nin yaptırım listesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN