IŞİD intihar saldırıları düzenliyor

IŞİD intihar saldırıları düzenliyor

Giriş Tarihi: 27.10.2014 11:19 Güncelleme Tarihi: 27.10.2014 14:27
IŞİD intihar saldırıları düzenliyor
Kobani'de IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışma kentin doğu bölgesinde yoğunlaştı. Dünden buyana yoğunlaşan çatışmalarda Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) mensup 100 kişinin Kobani'ye gelip IŞİD'e karşı savaştığı öğrenildi.

Suriye'nin Kobani şehrinde IŞİD ile YPG güçleri arasında devam eden çatışma 43. gününde. Her geçen gün şiddetini artıran yoğun çatışma bugün Kobani'nin doğu bölgesinde yaşanıyor. IŞİD mevzilerinin yoğunluk olduğu Kobani'nin doğu bölgesine YPG güçleri ağır silahlarla saldırı düzenliyor. Çıkan çatışmada Kobani kent merkezi dumanlara büründü.

TÜRKİYE TOPRAKLARINA SÜREKLİ HAVAN VE KURŞUNLAR İSABET EDİYOR

YPG ile IŞİD arasında sürerken, zaman zaman Türkiye topraklarına da havan ve ağır silah mermileri de düştüğü görüldü. Kobani'de gelen top ve mermiler Mürşitpınar Sınır Kapısı'nı ve Suriye topraklarına 400 metre uzaklıktaki güvenlik nedeniyle boşaltılan AFAD'a ait çadırlar defalarca isabet aldı.

HAVA SALDIRILARI AZALDI

Öte yandan koalisyon güçleri son günlerde hava saldırısını daha önce yoğun bir şekilde yaptığı kaydedilirken, son günlerde hava saldırısı günde birkaç kez yapıldığı görüldü. Keşif uçuşları ise zaman zaman yapılıyor.

ÖSO KOBANİ'DE OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Suriye rejimi karşıtı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yetkilileri Kobani'de YPG güçlerine destek vermek için 1300 silah askerini göndereceğini ifade etmesi üzerine, alınan bilgiye göre şuan Kobani'de ÖSO mensubu yaklaşık 100 kişilik bir grup IŞİD'e karşı savaştı belirtildi.
Kobani'de YPG güçleri ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar sürüyor.

AJANSLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD intihar saldırıları düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN