Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ders kitabında Erdoğan'a şok hakaret

Türkiye'nin bölgesel güç haline gelmesi ve yükselişi uluslararası alanda saldırıların artmasına neden oluyor

Giriş Tarihi: 1.11.2014 10:07 Güncelleme Tarihi: 1.11.2014 15:37
Ders kitabında Erdoğan'a şok hakaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa temasları sırasında uluslararası medyanın Türkiye'ye yönelik ihanetine vurgu yaptı. Ancak bu saldırılar sadece medyayla sınırlı kalmadı. Almanya'da bir ders kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aleni bir şekilde hakaret edildi. Bakın o hakaret neydi?

Alman basını uzun bir süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kara propaganda yürütüyor.. Devlet televizyon kanalı NDR ve Bild gazetelerinin hakaretlerinin ardından skandallar dizisi bu kez ders kitaplarına sıçradı...Almanya'da bir ders kitabında Türkiye ve Erdoğan'a hakaret edildi.Almanya'nın Friedrichshafen şehrindeki bir lisede kullanılan ders kitabında yer alan karikatürde Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıkça hakaret ediliyor.

Karikatürde, Ayyıldızlı tabelası olan bir işletme oryantalist çizgilerle resmedilmiş. İşletme sahibi ve misafirler ilkel insanlar olarak yorumlanmış. Daha vahimi ise köpek kulübesinde yazan "Erdoğan" kelimesi…

Açıkça Türklere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden karikatür bir gazeteden alıntı yapılarak ders kitabına konulmuş. Olay Almanya'da yaşayan Türklerin büyük tepkisine neden oldu. Yaşanan son skandalla ilgili olarak Almanya'nın nasıl bir tavır takınacağı merak konusu..

KAYNAK: A Haber


KAYNAK: Vedat Alyaz / postgazetesi.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ders kitabında Erdoğan'a şok hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN