Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaz faciası AB'yi harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 4.11.2014 14:56
Boğaz faciası AB'yi harekete geçirdi

Avrupa Komisyonu'nun içişlerden sorumlu üyesi Dimitris Avramopoulos, İstanbul'da meydana gelen tekne faciasının ardından göçmenlerin yola çıktıkları ülkelerle işbirliğinin güçlenmesi gerektiğini bildirdi.

Avrupa Komisyonu'nun içişlerden sorumlu üyesi Dimitris Avramopoulos, İstanbul'da meydana gelen tekne faciası sonucu 24 göçmenin hayatını kaybetmesinin, göçmenlerin yola çıkış noktası olan ülkelerle işbirliğini güçlendirmenin gerekli olduğunu bir kez daha gösterdiğini dile getirdi.

Avramopoulos yazılı açıklamasında İstanbul Boğazı'nda yaşanan trajedinin kendisini dehşete düşürdüğünü bildirdi. Olayın hayatları kurtarmak, düzensiz göç sorununu çözmek ve korumaya muhtaç insanlara yardım etmek için acilen somut adımlar atılması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirten Avramopoulos, "Göç, içişleri ve vatandaşlıktan sorumlu Komisyon üyesi olarak görevimin ilk gününde bu benim birinci önceliğim. Gelişmeleri takip edecek ve tüm ilgili ve etkilenen ülkelerin otoriteleriyle temas içinde olacağım. Bunun dışında sorunun daha etkili bir şekilde çözülebilmesi amacıyla kapsamlı bir yaklaşım sunmayı planlamaktayım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaz faciası AB'yi harekete geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN