Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır kendi vatandaşını vuruyor

İsrail, Gazze'nin tüm sınır kapılarını kapatırken, Refah'ın kontrolünü elinde bulunduran Mısır da İsrail'e yardım ediyor. Refah sınırına tampon bölge kurmak isteyen Mısır, bu bölgedeki evleri boşaltmaları için kendi vatandaşlarına çağrı yaptı. Mısır boşaltılmayan evleri ise vuruyor. Evleri bombardıman ile yıkılan 7 kadın, Mısır askerlerinin "İsrail'e yaranma zulmünü" dünyaya, yıkılan evlerinin duvarına yazdıkları yazı ile duyurdu.

Giriş Tarihi: 4.11.2014 02:24
Mısır kendi vatandaşını vuruyor
Son bir haftadır Mescid-i Aksa ve Gazze üzerinde baskısını artıran İsrail, ateşkesi ihlal ediyor. Gazze'nin 'can damarı' olarak bilinen Kerem Şalom kapısını kapatan İsrail'e yardımcı olan bir diğer ülke ise Mısır. Darbeden sonra Gazze'ye sırtını dönen Mısır'daki cunta yönetimi, İsrail için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.

Gazze'yi dünyadan koparmak istiyorlar

Gazze'nin dünyaya açılan kapısı Refah'ı kapatan Mısır, şimdi de "tampon bölge" oluşturmak için Refah'a yakın yerlerde oturan vatandaşlarına çağrı yaptı. Tampon bölgeden amaç ise 51 gün süren İsrail saldırılarında büyük yara alan Gazze halkını tamamıyla dünyadan soyutlamak.

Mısır askerlerine not: Geçim kaynağımızı yerle bir ettiniz

Sina'da oturan vatandaşlarına "evlerinizi boşaltın" emri veren Mısır, evinden çıkmak istemeyen kişilerin evlerine ise bombalı saldırılar düzenliyor. Evlerinden zorla çıkarılan 7 kadın, Mısır'daki cunta yönetimine duvar yazısı ile not bıraktı. Yıkılan evlerinin duvarlarına "Bu dükkanın gelirleriyle 7 kadın üniversite okudu ve Mısır hükümeti, gelip bizim geçim kaynağımız olan bu dükkanı yerle bir etti" yazarak şikayetlerini ve yaşadıklarını belgelediler.

Mısır'ın yıktığı evlerinin alt katını bakkal olarak işleten bu kadınlar, hem geçim kaynaklarını hem evlerini kaybettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır kendi vatandaşını vuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN