Aktay: IŞİD, Batı'yı korkutuyor

A Haber'e konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Batı'nın IŞİD'ten çekindiğini ve bu nedenle Türkiye'den beklenti içinde olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 8.11.2014 13:14 Güncelleme Tarihi: 8.11.2014 13:55
Aktay: IŞİD, Batı'yı korkutuyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay İngiltere Parlamentosu'nun Avam Kamarası'nda düzenlenen toplantıda konuştu. Toplantı sonrası A Haber'e konuşan Aktay, Ortadoğu'daki gelişmelerin batıyı korkuttuğunu belirterek, bu yüzden Batı'nın Türkiye'den ciddi bir beklenti içinde olduğunu söyledi.

IŞİD TEHDİDİ BATIYI KORKUTUYOR

İngiltere'nin değil bütün Avrupa Birliği ülkeleri hem büyük bir tehlikenin var olduğuna dair çok ciddi korkutulmuş durumdalar ve korkunç durumdalar. Hem de bu tehlikeyle nasıl baş edileceği konusunda da etraflarına bakıyorlar, bu işe koşacak herhalde Türkiye'den başka kimse yok gibi bir sonuca varıyorlar. Türkiye'den bunu bekliyorlar. Ama tabii ki Türkiye'nin gerçeklerinin de Türkiye'nin bu olayla ilgili gerçekliğinin çok farklı olduğunu, kendine göre birtakım kaygılarının var olduğunu, bunlarda da haklı olduğunu görüyorlar.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

'TÜRKİYE HAKSIZLIĞA UĞRADI'

Türkiye biliyorsunuz böyle bir şeye giriştiği zaman Twitter'ı yasaklamak, internete sansür koymak gibi bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. Oysaki Türkiye'nin tavrı bu değildi. Türkiye'nin tavrı tamamen birtakım hukuk ihlallerinin Twitter üzerinden kendi vatandaşına karşı hukuk ihlallerinin önüne geçmekti kastı. Bu alan her çeşit suçun işlenebileceği, farklı suçların işlenebileceği bir alan. Burada elbette ki otoritenin kendini korumaya alması veya otoritenin korkularını sadece karşılayan bir düzenleme kimse tarafından kabul edilemez. Biz de kabul etmeyiz aslında. Şu anda Türkiye'de eleştiriden korkan bir iktidar yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktay: IŞİD, Batı'yı korkutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN