Otoyollar yine cehenneme döndü

Hatırlanacağı üzere bundan tam 5 yıl önce 2010 yılının Ağustos ayında sıkışıklığı meydana gelmiş ve trafiğin açılması 10 gün sürmüştü. İşte benzer bir olay da geçtiğimiz günlerde yaşandı, trafiğin açılması 3 gün sürdü.

Giriş Tarihi: 16.12.2014 20:52 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 23:33
Otoyollar yine cehenneme döndü
Başkent Pekin'den İç Moğolistan'ın kömür madenlerine uzanan yolda olağanüstü bir sıkışıklığı meydana geldi. 'de geçtiğimiz yıl yaşanandan daha ciddi bir trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Pekin'ten Moğolistan'daki kömür madenlerine uzanan Jinzang adlı otoyolda 120 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Çin Merkez Televizyonu (CCTV), Hıbey'den Pekin'e bağlanan otoyolda tıkanıklığa 10 bin kömür kamyonunun sebep olduğunu bildirdi.

Yetkililer sıkışıklığın Moğolistan kömür yataklarında üretimin hızlandırılması kararı alınması ile yakından ilgili olduğunu söylüyor. Trafik görevlileri İç Moğolistan'a giriş gişelerinden geçen yıl günde yaklaşık 6 bin araç geçerken, bu yıl bu sayının 14 bine ulaştığını belirtiyor.

Sıkışıklığın kaç günde giderileceği hakkında net bir cevap verilemiyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz2010 yılında da, Pekin-Tibet Ekspres Yolu'nun Pekin'e giden tarafında 100 km uzunluğunda bir trafik sıkışıklığı meydana gelmiş, trafik ancak 10 gün sonra açılabilmişti. Çin'de geçtiğimiz ay da bir otoyolda trafik kilitlenmiş ve 3 gün sonra açılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otoyollar yine cehenneme döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN