Filistin'in tarihini BM’de modayla anlattı

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Filistin'in tarihini BM’de modayla anlattı

Modacı Cemal Taslak New York'taki BM Genel Merkezi'nde düzenlenen defilesinde Filistin'in tarihi, kültürü ve mücadelesinden esinle tasarladığı kış koleksiyonunu tanıttı

2014 Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Yılı çerçevesinde Birleşmiş Milletler'in (BM) ABD'nin New York kentindeki genel merkezinde, Filistinli modacı Cemal Taslak'ın tasarımlarının sergilendiği bir defile düzenlendi. BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi salonunda gerçekleştirilen defilede Taslak'ın Filistin tarihi, kültürü ve mücadelesinden esinlenerek tasarladığı kış koleksiyonu tanıtıldı. Defilede Filistin'in tarihinden ilhamla tasarlanmış nakışlar dikkati çekti. Defilenin ardından konuşan Taslak, kreasyonunda Ürdün'deki kamplarda kalan Filistinli mültecilerin işlediği nakışlarw a da yer verdiğini söyledi. "Onlara sadece tasarımları ve gerekli malzemeleri verdim, ortaya çıkan sonuç müthişti" diyen Taslak, Filistin kültürüne özgü geometrik nakış işlemelerini "haute couture" ile birleştirmenin önemine vurgu yaptı. Filistin'in BM Daimi Gözlemcisi Riyad Mansur ise etkinliğin Filistinlilerin yaratıcılığının bir başka boyutunu gözler önüne serdiğini söyledi. Mansur, "Yaşadıkları acılara, göğüs gerdikleri zorluklara rağmen Filistinliler Cemal Taslak'ın tasarımları gibi güzellikleri ve yaratıcı eserleri dünya ile paylaşabileceğini gösterdi" diye konuştu.

HOLLYWOOD'U GİYDİRİYOR
İtalya'nın başkenti Roma'da 1990'dan beri ikamet eden modacı Cemal Taslak, bugüne kadar Sharon Stone, Ornella Muti ve Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah dahil birçok ünlünün elbiselerinin tasarımını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin'in tarihini BM’de modayla anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN