Tapınağa satılık levhası astı

Giriş Tarihi: 13.11.2014 12:41
Tapınağa satılık levhası astı

Tayland’ın Chon Buri kentinde bir budist başrahip yakındaki sanayi bölgesinden dolayı tapınağının önüne büyük bir ‘Satılık’ levhası astı.

Wat Mab Sam Kliew adlı tapınağın girişinde asılı olan 'Satılık' levhası halkın dikkatini çekti. Başrahip Phra Khru Vibul Suphakorn, Amata Nakorn Sanayi Sitesi'nin bölgede çevresel sorunlara yol açtığını, 10 yıldan uzun süreden bu yana bunlarla boğuştuklarını anlatırken, "Bu sanayi sitesinin yarattığı kirlilikten dolayı tapınağımda hiç keşiş kalmadı" dedi.

Yapımına 1985 yılında başlanan tapınak 7 dönüm araziyi kapsamaktaydı ancak zamanla etrafı doldu ve sadece tapınak kaldı. Oluşan kirlilikten ve araba seslerinden dolayı bölgede keşişler yaşamını sürdürememiş ve meditasyon yapmaları neredeyse imkansız hale gelmişti. Tapınakta kalan son 4 keşişten 3'ü Ekim ayı sonunda tapınağı terketti. Başrahip bunun üzerine çareyi tapınağı satmakta buldu. Rahip tapınağı 2 milyon baht (yaklaşık 62 bin 500 dolar) karşılığında satıp daha iyi bir lokasyonda yeni bir tapınak inşaa etmek istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tapınağa satılık levhası astı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN