Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanistan'da erken seçim hazırlığı

Giriş Tarihi: 13.11.2014 08:07
Yunanistan'da erken seçim hazırlığı

Yunanistan’da, ana muhalefet Radikal Sol İttifak'ın lideri Çipras, "vatanın ve toplumun kurtuluşu için" erken seçime gidilmesini istedi.

Yunanistan'da, ana muhalefet Radikal Sol İttifak'ın (SYRIZA) lideri Aleksis Çipras, ülkenin büyük tehlike içerisinde bulunduğunu ifade ederek, vatanın ve toplumun kurtuluşu için bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Çipras, mecliste parlamenter grup toplantısında yaptığı konuşmada, hükümetin Troyka ile yaptığı müzakerelere değinerek, "SYRIZA, hükümeti şu anda birçok cephede uygulamaya konulan oldu bittileri kabul etmeyecek" dedi.

Koalisyon hükümetinin uygulamaları nedeniyle ülkenin büyük tehlike içerisinde bulunduğunu savunan Çipras, halkın ve toplumun benimsenmeyen ve itibarı olmayan bir hükümet tarafından temsil edilemeyeceğini ifade ederek, bir an önce erken seçim yapılmasını istedi.

Çipras, hükümetin martta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar ömrü bulunmadığını ileri sürerek, SYRIZA milletvekillerine erken seçim konusundaki çabalarını yoğunlaştırmaları çağrısında bulundu.

Dış politika konularına da değinen Çipras, Türkiye'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik "ihlallerde" bulunduğunu iddia etti. Yunanistan'ın "Kıbrıs'ın ve Kıbrıs halkının yanında durması" gerektiğini ifade eden Çipras, bölgedeki sorunların çözümünün tek yolunun diyalog ve uluslararası hukuka saygı olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan'da erken seçim hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN