Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama'dan gelişmiş ülkelere istihdam uyarısı

Avustralya'nın Brisbane kentinde düzenlenen G20 zirvesinde ABD Başkanı Obama gelişmiş ülkelere istihdam uyarısı yaptı.

Giriş Tarihi: 15.11.2014 17:40 Güncelleme Tarihi: 15.11.2014 17:46
Obama'dan gelişmiş ülkelere istihdam uyarısı
ABD Başkanı Barack Obama G20 zirvesinde yaptığı konuşmada "Son birkaç yılda ABD tüm diğer gelişmiş ülkelerden daha fazla kişiye iş yarattı" diyerek Avrupa Birliği ve Japonya'yı eleştirirken "Amerika'nın tüm dünya ekonomisini sırtında taşıması beklenemez. Bu zirvede G20 ülkeleri alt yapıya daha fazla yatırım yapma ve istihdam yaratma sorumluluğunu taşıyor" diye konuştu.

REFORMLAR YÜZDE 2.1 BÜYÜME GETİRECEK

G20 ülkelerinin kendi ülkelerindeki yapacakları reformlarla en az 2 trilyon dolarlık bir büyüme ve milyonlarca yeni iş sözü vermesi bekleniyor. G20 zirvesinde dolaşan taslak metine göre liderler zorlu ekonomik koşullara vurgu yaparken önümüzdeki dönemde reformların yüzde 2.1'lik büyüme yaratabileceği konusunda anlaşıyor.

G20 ülkeleri dünya ekonomisinin yüzde 85'ini temsil ediyor. Zirvede liderler altyapı yatırımlarını hızlandırma, finansal reformlar ve serbest ticaret konularını masaya yatırıyor. Obama zirve öncesinde yaptığı açıklamada ABD'nin sürdürülebilir, vatandaşlarca paylaşılacak ekonomik büyümeyi destekleyeceğini ve ticaret ve yatırımların önündeki engelleri kaldırmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'dan gelişmiş ülkelere istihdam uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN