Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK destekçisi vekile destek eylemi!

Almanya'da Federal Parlemento, PKK flaması kaldıran Sol Parti Federal Milletvekili Nicole Gohlke'nin dokunulmazlığını kaldırmıştı. Gohlke'nin dokunulmazlığının kaldırılmasına tepki gösteren Sol Parti milletvekilleri, dayanışma amacıyla topluca PKK flaması kaldırdılar.

Giriş Tarihi: 15.11.2014 09:20
PKK destekçisi vekile destek eylemi!
Almanya'da 1993 yılından bu tarafa yasaklı örgütler kapsamında bulunan PKK'nın yasaklı örgütler kapsamından çıkartılmasını isteyen ve Gohlke'nin dokunulmazlığının kaldırılmasını protesto edildiği gösteriye Sol Parti milletvekilleri Alexander Ulrich, Hubertus Zdebel, Pia Zimmermann, Wolfgang Gehrcke, Sabine Leidig, Andrej Hunko, Ulla Jelpke, Diether Dehm, Karin Binder, Kathrin Vogler katıldı.

Ulla Jelpke'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden paylaştığı fotoğrafın nerede çekildiği belirtilmezken; arka planda parti panolarının görülmesi dikkat çekiyor.

Sol Partili milletvekili Nicole Gohlke, 18 Ekim tarihinde Münih'te IŞİD'e karşı yapılan ve IŞİD'in Kobani'ye saldırılarının protesto edildiği gösteriye konuşmacı olarak katılmış ve burada PKK flamasını havaya kaldırmıştı. Gohlke, konuşmasında, "Bu bayrak altında şu anda özgürlük, insan hakları ve demokrasi için savaşılıyor" ifadelerini kullanmıştı. Nicole Gohlke, PKK yasağının kaldırılmasını istemiş ve polis tarafından tutuklanmıştı.

Federal Parlamento ise olayın üzerinden yaklaşık bir ay gibi bir süre geçmeden Nicole Gohlke'nin dokunulmazlığını kaldırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK destekçisi vekile destek eylemi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN