Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze'de İslam Dünyası sınıfta kaldı

Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü İşbilir "Gazze'ye yönelik İsrail saldırıları ve Mescid-i Aksa üzerinde oynanan kirli oyunlar, İsrail'in barbarlığını bir kez daha gösterdi. İslam Dünyası ve Batı sınıfta kaldı" dedi.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 12:58
Gazze'de İslam Dünyası sınıfta kaldı
Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in kuruluşundan bu yana kademelendirerek ve hassas zamanlamalarla uyguladığı "oldu bitti" siyasetinin acı sonuçlarına dünyanın tepkisizliğinin devam ettiğini söyledi.

En son Gazze'ye yönelik İsrail saldırıları ve Mescid-i Aksa üzerinden oynanan kirli oyunların İsrail'in barbarlığını bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade eden İşbilir, şunları kaydetti:

"İslam Dünyası ve Batı dünyası, Gazze ve Mescid-i Aksa konusunda bir kez daha sınıfta kaldı. Adalet ve barış üretemeyen uluslararası sistem, çifte standartlarından vazgeçmeyen batı ve ihtilaf içindeki İslam dünyası ve arkasına aldığı küresel medya İsrail'e cesaret veriyor. Bu cesaretle Kudüs'ün tarihi, kültürel, demografik yapısıyla oynayan İsrail, yeni yerleşim yerleri, iskan politikaları ve hukuksuz tutuklamalarla stratejik ve sinsi planını adım adım uygulamaktadır. İsrail yaptıklarının yanına kar kalacağını bildikçe bu oldu bitti siyasetine devam edecektir."

İşbilir, İslam dünyasının, Kudüs için Gazze'nin imarı ve Gazze'ye yönelik ambargonun kalkması, İsrail işgalinin sona ermesi için seferber olması gerektiğine işaret ederek, "İslam Dünyası refleksif tavırlar yerine ön alan, stratejik bir planı müttefik mekanizmalarla devreye koymadığı müddetçe İsrail yeni ve daha şiddetli vahşetlere ve aymazlıklara imza atacaktır. Batı dünyası ve insaflı Yahudi cemaatleri bölgesel ve küresel barışın tesisi için İsrail'in terör üreten yönetimine karşı seslerini yükseltmelidirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'de İslam Dünyası sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN