Fransız cellat paniği

IŞİD'in son infaz videosunda kafa kesen militanlardan birisinin Fransız olduğu ortaya çıktı. İngiliz infazcı 'John'dan sonra dünya kamuoyu bir kez daha şokta

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Fransız cellat paniği
Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) yeni katliam görüntülerinin yankıları sürüyor. IŞİD militanları önceki gün ABD'li yardım görevlisi Peter Kassig dahil olmak üzere 19 kişiyi katletmişti. Öldürülenlerin büyük kısmı Suriyeli askerlerdi. ABD Başkanı Barack Obama, Müslümanlığı seçen Kassig'in öldürülmesini "saf kötülük" olarak tanımladı.

KOD ADI 'EL FARANSİ'

IŞİD'in yayımladığı katliam videosu Fransa'da paniğe neden oldu. Videodaki IŞİD militanları arasında, 22 yaşındaki Fransız vatandaşı Maxime Hauchard'ın bulunduğu açıklandı. Paris Başsavcısı François Molins, Hauchard'ın bir süredir istihbarat servislerince takip edildiğini kaydetti. Normandiye bölgesinde doğan, 16 yaşında Müslüman olan Hauchard, Moritanya'da dini eğitim gördü. Geçen yıl Suriye'ye giden Hauchard, militanlar arasında Ebu Abdullah El Faransi ismiyle biliniyor. El Faransi, Arapça'da "Fransalı" anlamına geliyor. Başsavcılık, videodaki militanlar arasında, başka bir Fransız vatandaşının daha olabileceği şüphesi üzerinde duruyor. IŞİD militanlarının infaz görüntülerinde, daha önce de İngiliz cellat paniği yaşanmıştı. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de IŞİD'in 'halifelik' ilan ettiği haziran ayından bu yana bin 429 kişiyi katlettiğini bildirdi. Bu arada Halep'in Kobani ilçesindeki çatışmalarda, terör örgütü IŞİD'in 3 komutanının öldürüldüğü öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransız cellat paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN