Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu yeniden aday

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Basın Konseyi ile bir araya geldiği toplantıda nisan ayındaki seçimlerde, yeniden Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 16:45
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu yeniden aday
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Basın Konseyi Yüksek Kurulu onuruna verdiği akşam yemeğinde nisan ayındaki seçimlerde, yeniden Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, KKTC'de 31.kez kutlanan Cumhuriyet Bayramı şenliklerinin ardından, Cumhurbaşkanı Eroğlu Lefkoşa'da verdiği yemekte, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve konuklarıyla bir araya geldi.
Yemekte, adadaki Cumhuriyet coşkusuna ortak oldukları için Türk Basın Konseyi'ne teşekkür eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs ile ilgili son gelişmeleri anlattı.

"Güney Kıbrıs yönetiminin, İsrail ve Mısır ile Akdeniz'deki petrol arama konusundaki ortak çalışmalarının kabul edilemeyeceğini" söyleyen Eroğlu, özetle şöyle dedi:

"Adanın ortak değerleri sadece Rum kesimine açılamaz. Türkler'in de bu petrolde hakları olduğunu hatırlatıyorum. Bizim KKTC politikamızla ilgili duruşumuzda değişiklik yok. Çünkü bu devlet politikasıdır. Tüm Türk toplumunun egemenlik haklarını, güvenliğinin korumak bizim asıl görevimizdir."

"Adadaki Güney Kıbrıs Rum yönetiminin AB'ye alınıp, KKTC'nin bu denklemin dışında bırakılmasının, tüm dengeleri bozduğunu" hatırlatan KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Çözüm noktasında Rumların hep aynı taktiği güdüp, çözümsüzlüğe iten taraf olduğunu" söyledi.

"Biz ise haklı davamızı masadan kalkmayarak sabırla anlatıyoruz. Dünya da, kimin masadan kalkarak, çözümsüzlüğü istediğini görüyor" diyen Eroğlu, "Mücadelemize devam etmekte kararlıyız" diye ekledi.

Rum yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in noel bayramı sonrası kalp kapakçığı ameliyatı geçireceğini öğrendiklerini de söyleyen Eroğlu, "Kendisine şimdiden geçmiş olsun diyorum. Umarım, iyileştikten sonra Rum liderle çözüm için görüşmelere devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu yeniden aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN