Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Şentop: Diyalog zemini seçimde de sürecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, çözüm sürecinde eylemsizlik ve diyalog zeminin önemine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 17:49 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 17:56
Mustafa Şentop: Diyalog zemini seçimde de sürecek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün canlı yayın konuğu oldu. Çözüm sürecinde eylemsizlik ve diyalog zemininin önemine dikkat çeken Şentop "Diyalog ortamından vazgeçenlere, seçimde millet gereken dersi verir" dedi. HDP ile yapılan görüşmelerde 3. göz ya da izleme heyeti gibi konuların gündeme gelmediğini anlattı.

"DÖNMEK İSTEYENE MİLLET İZİN VERMEZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop çözüm sürecindeki kararlılığı 'Bu sürecin devamı milletimiz tarafından benimsenmiştir dönmek isteyenlere millet müsaade etmeyecektir.' sözleriyle anlattı.

"DİYALOG ZEMİNİ SEÇİMDE DE SÜRECEK"

Şentop, eylemsizlik ve diyalog zemininin, yaklaşan seçim ortamında da sürdürüleceğini vurguladı...
'Aksini düşünmek mümkün değil. Gördüğümüz tablo bu. Sokağa çağrı yapan bir siyasi parti, yapılan beyanları ekim ayı içerisinde görüyoruz, biliyoruz. Ama tekrar bu diyalog ve eylemsizlik yönünde onların da benimsemiş olduğu bir noktaya gelmiş oldular. Çünkü orada vatandaşlarımız da, bu sürecin devamı yönünde görüşlerinin ve iradelerini ortaya koydular. Bu yoldan sapanlar olursa, bu süreci bozmaya çalışanlar, ihlal edenler olursa vatandaşa karşı sorumluluğu olacaktır. Seçimde de vatandaş gereken dersi verecektir.'

"TRİBÜNLERE YÖNELİK KONUŞMALAR"

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Alevi sorununu asla çözmeyecekler" açıklamalarını, "Tribünlere yönelik" sözleriyle değerlendiren Şentop ' Samimiyet konusunda tereddüt oluşturacak beyanlardan kaçınması gerekir. Bu sürecin en önemli unsurlarından bir tanesi de bu . Buna inanmıyorsanız, çözme niyetine olmadığına dair kanaatiniz bu yöndeyse, niye süreci devam ettiriyorsunuz. Bu çelişki içeriyor bence. Bunlar biraz tribünlere yönelik konuşmalar. Biraz dünkü görüşmenin de ruhuna, mantığına aykırı görüyorum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Şentop: Diyalog zemini seçimde de sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN