Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD'e 3 günde 30 saldırı

Giriş Tarihi: 20.11.2014 08:44
IŞİD'e 3 günde 30 saldırı

ABD ve koalisyon güçlerinin son üç gün içerisinde Suriye ve Irak'ta IŞİD'e karşı 30 hava saldırısı düzenlediği, ayrıca ABD'nin Suriye'de El Kaide bağlantılı Horasan Grubu'nu yine vurduğu bildirildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamaya göre, ABD ve partner ülkelere ait güçler, IŞİD hedeflerine yönelik olarak 17-19 Kasım arasında Suriye'de 6, Irak'ta da 24 hava saldırısı düzenledi.

Açıklamada, ABD'nin bir hava saldırısında da Suriye'nin kuzeybatısındaki Harem ilçesi yakınlarında, "bazen Horasan Grubu olarak adlandırılan, deneyimli El Kaide unsurlarından oluşan ve üyelerinin ABD ile müttefiklerine karşı dışarıdan saldırılar planladığı şebekeyle" bağlantılı bir depolama tesisinin vurulduğu ve imha edildiği kaydedildi.

CENTCOM açıklamasına göre, Suriye'de Kobani yakınlarındaki 5 hava saldırısında IŞİD'e ait bir muharebe mevzisi, bir toplanma alanı ve faaliyet halindeki üç bina imha edilirken, iki muharebe mevzisi kullanılamaz hale getirildi, iki taktiksel ve bir büyük IŞİD birliği vuruldu. Haseke'nin güneybatısındaki bir hava saldırısında da IŞİD tarafından işletilen bir ham petrol toplama noktası hasara uğratıldı.

Irak'ta da Kerkük yakınlarında düzenlenen 13 hava saldırısında IŞİD'e ait iki muharebe mevzisi, 7 toplanma alanı, bir topçu mevzisi, bir buldozer ve bir yükleyici araç imha edildi. Musul yakınlarındaki 7 hava saldırısında, örgütün 5 taktiksel birliği vuruldu, bir emprovize patlayıcı cihaz üretim yeri hasara uğratıldı ve bir topçu mevzisi, üç araç, bir bina, bir topçu silahı ve bir topçu silah taşıma aracı imha edildi. Beyci yakınlarındaki üç hava saldırısında IŞİD'in üç taktiksel birliği hedef alındı ve örgütün bir binası ile bir araç yok edildi. Felluce yakınlarında da örgütün bir taktiksel birliği vuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'e 3 günde 30 saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN