Etiyopyalı şarkıcı "İyi niyet elçisi"

Giriş Tarihi: 21.11.2014 09:02
Etiyopyalı şarkıcı İyi niyet elçisi

Etiyopyalı 20 yaşındaki şarkıcı Abelone Melesse, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından Etiyopya'ya "İyi Niyet Elçisi" seçildi.

UNICEF Etiyopya Temsilcisi Patrizia Di Giovanni, başkent Addis Ababa'da düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Melesse'nin iyi niyet elçisi seçilmesinin, başta çocuklar olmak üzere ülkesindeki kız ve kadınlarla yakından ilgilenmesinden kaynaklandığını söyledi.

Di Giovanni, "Biz, Melesse'nin UNICEF'e katılmasından mutluyuz. İyi niyet elçileri, çocukların ihtiyaçlarına ışık tutmaya ve onlarla ilgilenmeye yardımcı oluyorlar. Değişime katkıda da büyük rol alabilirler" dedi.

Melesse de, UNICEF tarafından iyi niyet elçisi seçilmesinden duyduğu mutluluğunu dile getirerek, "Müzik, sessizlerin sesi olmama yardımcı oldu" ifadesini kullandı.

Dünyadaki çocuklara yardımcı olabilme dileğini de aktaran Melesse, "Çok iyi bildiğim Etiyopya'da çocuk haklarının korunması ve annelerin sağlık durumunun iyileştirilmesi konusunda kamuoyuna bir mesaj iletmek için şarkı söylüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etiyopyalı şarkıcı "İyi niyet elçisi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN