Obama'nın göçmenlik planı kutlandı!

ABD'nin başkenti Washington'da çok sayıda göçmen, ABD Başkanı Barack Obama'nın yaklaşık 5 milyon yasa dışı göçmeni etkileyen yeni göçmenlik planını, Beyaz Saray önünde Amerikan bayrakları sallayıp şarkılar söyleyerek kutladı.

Giriş Tarihi: 21.11.2014 08:24
Obama'nın göçmenlik planı kutlandı!
Akşam saatlerinde Beyaz Saray önünde toplanan onlarca göçmen, ellerinde Amerikan bayrakları taşıdı. İngilizce ve İspanyolca Başkan Obama'ya teşekkür mesajları içeren dövizler taşıyan kalabalık, sık sık İspanyolca şarkılar söyledi.

Kalabalık, Obama'nın Beyaz Saray'da kameraların karşısına geçtiği sırada ise başkana yönelik desteklerini artırdı.

BİR ZAMANLAR BİZ DE YABANCIYDIK!

Obama da konuşmasında ülkenin göçmenlik sisteminin bozuk olduğunu belirterek, "Dürüst olalım, milyonlarca insanı takip edip sınır dışı etmek gerçekçi değil. Aynı zamanda Amerika olarak, biz bu değiliz. Biz göçmen ülkesiyiz, bir zamanlar bizler de yabancıydık" ifadesini kullandı. Obama, yasa dışı göçmenlerin bu ülkede yaşamanın sorumluluklarını yerine getirmediğini, ayrıca korkuyla gölgede yaşamaya çalıştığını kaydetti.

Beyaz Saray, düzenlemenin yaklaşık 5 milyon yasa dışı göçmenin hayatını etkilemesini bekliyor. Ülkede yaklaşık 11 milyon kaçak göçmen bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın göçmenlik planı kutlandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN