Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze'de uzlaşı hükümeti krizi

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Bezm: Emniyet teşkilatı, kurumsal mercinin yokluğundan dolayı sıkıntı yaşıyor.

Giriş Tarihi: 22.11.2014 21:19
Gazze'de uzlaşı hükümeti krizi
Gazze'deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bezm, Ulusal Uzlaşı Hükümeti İçişleri Bakanlığı görevini yürüten Başbakan Rami el-Hamdallah ile iletişim kanallarında yaşanan sıkıntı nedeniyle kurumsal merci bulamadıklarını söyledi.

Bezm, yaptığı yazılı açıklamada Hamdallah'ı, Gazze'deki İçişleri Bakanlığı birimleriyle iletişime geçmeye çağırarak, "Emniyet teşkilatı, kurumsal mercinin yokluğundan dolayı sıkıntı yaşıyor" dedi.

Uzlaşı hükümetinin haziranda kuruluşundan bu yana Hamdallah'ın görevini ifa etmesini ve sorumluluğu üstlenmesini beklediklerini ifade eden Bezm, bu eksiklik nedeniyle oluşan kurumsal boşluğun emniyet birimlerini zora soktuğunu dile getirdi.

Hamdallah, dün yaptığı açıklamada "Gazze'deki güvenliğin sağlanmasından fiili olarak Hamas sorumludur. Hükümetin şu anki gergin atmosferde bu görevi yerine getirmesi mümkün değildir" demişti.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise Hamas'ın, Gazze Şeridi'ndeki hiçbir emniyet birimiyle alakası bulunmadığını belirterek, "İçişleri Bakanlığı görevini de yürüten Başbakan Rami el-Hamdallah, vazifesini yapmalı ve sorumluluk almaktan kaçmayı bırakmalıdır" ifadesini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'de uzlaşı hükümeti krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN